מערכות ישיבה

0
1302
מערכות ישיבה

הסלון הוא המרחב המרכזי בבית. הוא משמש כמקום בילוי משותף של כל בני הבית, ובנוסף משמש גם לאירוח ולביקורים. קנייה של מערכת ישיבה חדשה לסלון היא אחת ההחלטות המורכבות בעיצוב הבית, אחרי הכל מדובר כנראה בפריט העיצובי הדומיננטי ביותר בבית. עד לא מזמן מערכות הישיבה הגיעו בצורה של של סדרה הכוללת כורסא, ספה דו מושבית וספה תלת מושבית, ולא היו יותר מידי אפשרויות למשחק. היום, לעומת זאת, המבחר הוא כמעט אינסופי. ישנו מגוון עצום של סלונים ומרכות ישיבה. ומכיוון שמערכת הישיבה מכתיבה את המראה העיצובי של כל הבית יש לקחת מספר דברים בחשבון כאשר בוחרים אחת כזו.

התאמה של מערכות ישיבה לחלל החדר

סלון בעל חלל קטן דורש מערכת ישיבה קלילה, ללא הרבה אלמנטים שלא תעמיס על חלל החדר. ומאידך, סלונים גדולים יכולים להכיל מערכות ישיבה כבדות יותר, ואפילו שתי מערכות שאחת תתאים לבני הבית והשנייה לאורחים המגיעים. לפני שמגיעים לרכוש מערכת ישיבה יש למדוד מידות קודם לכן.

איך בוחרים מערכת ישיבה

כיצד בודקים את איכות מערכת הישיבה? זאת ניתן ללמוד על פי הגימור שלה. יש לבדוק את הרגלים של הספה, אם הם עשויים מחומר ירוד הן עלולות לקבל חלודה. כמו כן יש לבדוק שהן מחופות על מנת שלא יגרמו שריטות במרצפות או בפרקט. רצוי לשבת דקות מספר על הספה על מנת להרגיש את הנוחות ואת ההתאמה לגוף. כי בכל זאת בדבר כזה היופי הוא לא הפרמטר היחיד. דבר נוסף שצריך לקחת בחשבון הוא ריפוד הספה. את סוג ריפוד הספה יש לבחור על פי מי שמתגורר בבית. אם בבית יש ילדים, חשוב שהריפוד יהיה איכותי, פרקטי ועמיד בפני כל נוזל. רצוי אפילו לרכוש ספות מעור שהן קלות יותר לניקוי, לעומת ספות בעלות ריפוד בד שקשה להסיר ממנו כתמים. דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא האם יש חשיפת שמש גדולה בסלון, מאחר וכל סוג של ריפוד דוהה בשמש, ואם הסלון הוא שטוף שמש, כדאי יהיה לרכוש מערכת ישיבה בעלת ריפוד בגוון בהיר.

הדבר שמשלים את המראה העיצובי של הסלון הוא שולחן סלוני. וכדאי להשלים את המראה בצורה מסקרנת רצוי שיהיה זה צבע שנוגד את צבע מערכת הישיבה. כאשר בוחרים שולחן סלוני דבר ראשון צריך לחשוב על הפונקציונליות שלו ועל מטרות השימוש שלו, האם הוא משמש רק כפריט עיצובי או אולי גם לאירוח ולהגשה? לבית עם ילדים רצוי לבחור שולחן סלוני בעל גימורים מעוגלים וללא פינות חדות.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here