שיפוץ אמבטיה

0
2613
שיפוץ אמבטיה

חדר האמבטיה הוא חדר לא זניח בכלל בבית, ההיפך הוא הנכון, בעשור האחרון חדר האמבטיה מקבל מקום של כבוד. מאחר והפינה הזו מעניקה לנו את ה'שקט והשלווה לאחר יום עמוס. לקראת עונת שיפוצי הקיץ מציעות היצרניות מגוון חידושים לשדרוג מראה האמבטיה. החל ממראות קטנות שמגדילות עד פי חמש לראיה טובה יותר בטיפול בפנים, ועד מתלים מיוחדים למגבות או מעמדים לעיתונים ולנייר טואלט. אם בעבר חדרי האמבטיה היו מעוצבים בצורה אינטימית ופשוטה, היום הפכו את עיצוב האמבטיות לזוהר יותר ופתוח יותר. בעזרת מראות גדולות, שילוב של מומרי נירוסטה וזכויות ניתן ליצור מראה מודרני מדהים.

ארונות אמבטיה

במהלך שיפוץ חדר האמבטיה אין לשכוח את הארונות. בעבר עיקר מטרת הארונות הייתה אכסון והם היו ממוקמים מקיר עד קיר. היום, לעומת זאת, יעדיפו המעצבים לעצב יחידות קלילות יותר וחופשיות יותר מה שיוצר אווירה נקיה ומאווררת יותר. ארונות האמבטיה מיוצרים ממגוון חומרים וצבעים, אם כי קיימת נטייה חזקה לכיוון העץ הכהה, וונגה או אלון. בשימוש בחומרים אחרים, כמו פורמייקה, ניתן להשתולל יותר עם הצבעים. הארונות יהיו בדרך כלל ארונות תחתיים בעלי מדפים וחללים פתוחים בתוך הארון.

כיורים ומשטחים

גם הכיורים הקלאסיים מפנים את מקומם לטובת הכיורים המונחים על משטח. השיש המסורתי מפנה את מקומו למשטחי קוריאן נקיים המשרים אווירה מאווררת ונקיה. דבר נוסף שתורמים משטחים אלו הוא משטח שאינו סוף מים וסבונים נוזליים. ניתן גם למצוא שימוש הולך וגדל במשטחי עץ וזכוכית.

על מנת לבצע שיפוצים מדויקים בר אמבטיה יש ליצור תוכנית עבודה מדוקדקת. הנה מספר עצות חכמות שיהפכו את מלאכת שיפוץ האמבטיה ליעילה יותר ובעלת תוצאה טובה יותר.

מראה ותאורה

ליד הכיור מומלץ תמיד לשים מראה גדולה שמגדילה את תחושת המרחב. התאורה באזור צריכה להיות בהירה וחדה על מנת שיהיה קל להתגלח או לטפל בפנים. כמו כן לא רצוי למקם את המראה אל מול החלון, מאחר והשמש הישירה באור היום מקשה על איפור מול המראה. ועל כן רצוי שמקור האור יהיה על קיר המראה, בין אם זה חלון או תאורה מלאכותית. אמנם כאשר התאורה היא מלמעלה היא יוצרת לפעמים צללים לא מחמיאים אך היא פרקטית יותר.

נקודות חשמל

עבור מכונת גילוח ומייבש שיער יש להתקין נקודות חשמל מימין (או במידת הצורך שמאל) המראה. נקודה נוספת עבור מייבש מגבות, במקום הנוח לכם. ופטנט לא ידוע, להוסיף נקודת חשמל מאחורי המראה, דבר זה מפיג אדים.

אביזרים נוספים

מחזיק נייר טואלט יש למקם בגובה נכון ובמקום נכון – בסמוך לאסלה. בקרבת האסלה רצוי להכין נישה לתליית נייר טואלט, זה משפר את איכות החיים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here