5 טיפים שיקלו עלינו את מעבר הדירה

0
302
5 טיפים שיקלו עלינו את מעבר הדירה
קרדיט freepik

אם בעבר כשארזנו בעצמינו לקראת מעבר דירה האריזה שלנו לא הייתה מספיק טובה שגרמה לכלים להישבר, נשארנו עם הרבה עומס וסידורים של הרגע האחרון ביום המעבר… אלו הם רק חלק מהגורמים שמעלים רגשות שליליים בתהליך מעבר דירה ובכולם אפשר לטפל מבעוד מועד. 

בכתבה הנוכחית ריכזנו את הסודות הטובים ביותר שיבטיחו תהליך מעבר חלק ולשם כך ביקשנו לשוחח עם סלאבה, בעלים של חברת ההובלות "אפדייט הובלות", מוכנים? בואו נצא לדרך.

ניקיון מראש חוסך כאב ראש

אלו מאיתנו שמוכרים את הנכס הנוכחי יכולים לעשות סידור ראשוני כדי שתמונות הבית ייראו "כמו שצריך". הבעיה עם הסידור הראשוני עלולה להיות שכל מיני חפצים לא נדרשים נכנסים לארונות ונשכחים, עד לימים ספורים לפני המעבר.

כבר ברגע שברור לנו שאנחנו יוצאים מהבית עלינו להתחיל במלאכת הניקיון. ככה לא נגיע לרגע האחרון עם פעולות לא נעימות וגם נגלה שיש לנו זמן לדאוג לדברים החשובים באמת מבלי להיסחב ולהתעסק עם שלל חפצים שלא בטוח שאנחנו צריכים שימשיכו איתנו הלאה. ניקוי פינוי יסודי בשלב מוקדם יכול להקל באופן משמעותי על שלב האריזה, העמסת הציוד ופריקת כל החפצים בביתנו החדש.

שמירה על פריטים יקרים במקום בטוח

את הפריטים הכי מיוחדים ויקרים לנו כדאי לשמור במקום בטוח. אנחנו לא רוצים להגיע למצב בו אנחנו שוכחים שרשרת יקרת ערך (ולא פעם לא רק מבחינת השווי הכספי שלה אלא דווקא מפאת השווי הרגשי) מאחור. 

שמירה על פריטים יקרים במקום בטוח טובה גם ליום המעבר והיא יכולה לחסוך דאגות וחיפוש אחריהם מיד עם ההגעה ליעד. אגב, כדאי לשמור בצד גם תעודות חשובות ומסמכים שקשה לשחזר אותם אם הם נפגמים.

קופסת קרטון קטנה למסמכים ותכשיטים יכולה לעשות את העבודה מעולה וגם ניתן להוביל אותה בקלות ברכב הפרטי שלנו.

אריזה ופירוק מראש

נקודה שאנחנו חייבים לזכור היא שמעבר בית הוא תהליך ואנחנו לא יכולים לעשות את כל המשימות ביום אחד. ישנן שתי גישות לאריזה ופירוק. הראשונה היא לעשות את הכל בעצמנו ואם זה המצב, כדאי לפנות זמן ולהתחיל לארוז את החפצים הפחות שימושיים כבר שלושה שבועות לפני יום ההובלה וכך להתקדם. זה גם הזמן להתחיל לפרק דברים כמו מנורות ווילונות בחדרים שפחות בשימוש.

גישה שנייה לנושא האריזה והפירוק היא פשוט להשתמש בשירותים של חברת ההובלה. אנחנו יכולים לחסוך מאמצים, כאבים ודמעות ולגור בבית כאילו דבר לא משתנה עד לרגע האחרון. אנשי המקצוע של החברה ידאגו לכך שכל הפריטים שלנו יהיו ארוזים היטב ויגיעו בשלמותם ליעד החדש, במינימום דאגות מצדנו. 

קבלת עזרה מחברים והורים

ההורים שביננו בוודאי חולמם על הרגע בו הילדים יכנסו לבית החדש ויתחילו להרגיש הכי בבית. הרגע הזה באמת יכול להיות קסום אך כדאי לזכור שילדים משתעממים בקלות והם ירצו להוציא את הצעצועים שלהם במהירות. בנוסף, המעבר עצמו עשוי לקחת זמן והילדים, כבר כולנו יודעים שהם הרי יכולים להיות חסרי סבלנות ולהפוך את כל המעבר לאתגר בלתי נשכח.

הדרך הקלה יותר לעבור היא לתת לילדים להיות עם חברים או סבא וסבתא (תלוי מה אפשרי ומה לא). כך הם יגיעו לבית החדש כשאנחנו כבר רגועים, יודעים איפה נמצאים לפחות חלק מהחפצים וכשהמיטות כבר נמצאות בחדריהם והכל מוכן לקראתם.

לקחת את המעבר בקלילות

נקודה שכמעט אף אחד לא מדבר עליה היא האופן בו אנחנו תופסים את היום המיוחל. רבים מאיתנו ירצו לסיים את התהליך במהירות האפשרית כדי להזמין את המשפחה והחברים להתארח. האמת היא שמעבר דורש לא מעט משימות וגם אנחנו צריכים להיפרד מהמקום הקודם ולהתחיל להתרגל למקום החדש.

במקום להיות קשוחים עם עצמנו עדיף שניקח את הזמן הנדרש. ניפרד ממי שצריך בימים שלפני המעבר ונתחיל לשים את החפצים במקומם החדש לאט, לאט. בחודשים הבאים נוסיף לבית עוד ציורים, וילונות, רהיטים ופריטים קטנים שיהפכו אותו ליחיד ומיוחד. לגבי האירוח, אפשר להודיע לכולם מראש שהם מוזמנים להגיע לאחר שנתאקלם ונרגיש פנויים למשימה.

בנימה אופטימית זו ולפני המעבר לדירה החדשה אנו מזמינים אתכם להמשיך לעיין במאמרים נוספים של המומחים לעיצוב שלנו – ככה שנשלים את כל התמונה, גם חוויית מעבר נעימה וגם לדירה מעוצבת.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here