עיצוב משרד

0
518
עיצוב משרד
צילום: PEXELS

התהליך של עיצוב משרד הוא תהליך מורכב שצריך להביא בחשבון היבטים שונים מתחום האסתטיקה, התפעול הארגוני, השיווק ומהתחום העסקי. בשורות אלה לא נעסוק בכל ההיבטים האלה של תהליך העיצוב, אבל כן ניגע באחת הפעולות החשובות ביותר בכל תהליך של עיצוב משרד – הפעולה של טיפול באקוסטיקה במשרד.

אקוסטיקה – נושא חשוב מאוד

אחד הנושאים החשובים בכל תהליך של עיצוב משרד הוא נושא האקוסטיקה ובמיוחד אם מדובר במשרד בו צפויים לשבת עובדים רבים בחלל פתוח. כל עוד שטח המשרד מחולק למשרדים סגורים נפרדים, נושא האקוסטיקה הופך להיות לפחות מהותי, אבל במרבית המשרדים המודרניים נהוג ליישם מודל של אופן ספייס ולכן חשוב להקפיד מאוד על אקוסטיקה טובה, שתימנע רעש וזמזום בלתי פוסק לאורך כל שעות העבודה בכל רחבי המשרד. את נושא האקוסטיקה יש לגבש באמצעות כל המשטחים הפרושים במשרד, החל מהרצפה, דרך חיפויי הקירות ועד התקרה.

הנמכת תקרה אקוסטית

אחד המרכיבים החשובים ביותר, שמהווה סוגיית מפתח בכל תהליך של עיצוב משרד הוא המרכיב של הנמכת תקרה. הנמכה זו מיועדת להשיג כמה מטרות ובהן הסתרה של מערכות תפעוליות (מיזוג, ספרינקלרים, תאורה וכן הלאה), העוברים בתקרת המשרד, יצירת חבילת תאורה אפקטיבית וחסכונית למשרד כולו ולבסוף אקוסטיקה. בכל תהליך של עיצוב משרד נעשה היום שימוש באריחי הנמכת תקרה בעלי כושר אקוסטי, לרבות לוחות גבס אקוסטי. להנמכת התקרה ישנו תפקיד מכריע בקביעת רמת האקוסטיקה הכללית במשרד ולכן חשוב להתייחס גם לנושא זה מעבר לסוגיה האסתטית שתנחה את בחירותיכם בתהליך העיצוב.

חיפויי קירות פנים

חיפוי קירות הוא מרכיב חשוב נוסף ביצירת אקוסטיקה נוחה במשרד. את קירות המשרד שלכם תוכלו לחפות במגוון רחב של סוגי חיפוי התומכים בקו העיצוב שאותו אתם מבקשים ליישם, החל מחיפוי עץ מלא, דרך חיפוי דמוי בטון וכלה בחיפוי זכוכית, פולימר, אלומיניום ועוד. בבחירת החיפוי חשוב כמובן שתקפידו על נושא האסתטיקה, שכן מדובר על פריט עיצוב בעל שטח פנים נרחב ולכן בעל השפעה משמעותית על האווירה והעיצוב של המשרד כולו, אך חשוב מאוד שגם תקפידו על שילוב חיפוי בעל יכולות אקוסטיות, בדיוק מאותה סיבה (שטח פנים גדול).

ריצוף

ריצוף מהווה גם הוא מרכיב מפתח ביצירת אקוסטיקה נוחה בתהליך של עיצוב משרדים. זאת הסיבה שמשרדים רבים בוחרים לפרוש שטיח מקיר לקיר. שטיח זה קודם כל חוסך את רעשי הצעדים ברחבי המשרד וכן בולע לתוכו את מרבית הצלילים המתפזרים בחלל המשרד ובכך מסייע מאוד ביצירת אקוסטיקה נוחה. יחד עם זאת, ישנם פתרונות טובים נוספים שכדאי לשקול ובכלל זה ריצוף פרקט בעל יכולות אקוסטיות גבוהות. גם בהיבט הריצוף, חשוב מאוד שתבחרו נכון בכל הקשור לעיצוב המשרד שלכם, אך לא פחות מכך שתקפידו גם על נושא האקוסטיקה שיכול להכריע את איכות החיים של העובדים במשרד.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here